دیگه هر سال عادت کرده بودیم به نظر سنجی لج در بیار آخر سالی برنامه نود ، جایی که عادل فردوسی پور در عین لج دربیار ترین حالت درونی اش سوالی از عملکرد سالیانه برنامه تلویزیونی ش را به نظر خواهی می سپرد و من در فضیج ترین حالت شخصی بی پاسخ می گذاشتم نظر سنجی اش را . امروز دیگر خبری از فردوسی پور و نود و ساعت 11 و نیم دوشنبه ها نیست و جایش برای من خالی که نیست چون من اصلا دنبال کننده برنامه اش نبودم ولی این دلیل نمی شود که برایش احترام قائل نباشم.

درخواست از رئیس شورای نظارت بر صداوسیما برای بررسی دوباره ماجرای .

او مردی کارزیماتیک با ویژگی های موفق ش لج همه ی بازندگان را همواره در می آورد ، برنامه ای داشت که در مقابل دیدگان تماشاگرانش هر هفته طنازی می کرد ، گواه این مطلب تعداد پیام هایی است که هر شب دوشنبه روانه مسابقه یا نظر سنجی برنامه او می شد ، کاملاً میشه به برنامه او لقب پر تماشاگر ترین برنامه تلویزیون را داد ، بسیاری را می شناختم که در عین اینکه سه شنبه یک دنیا کار داشتند ولی نمیشد که دوشنبه شب را به خواب بروند و تا پاسی از شب بیدار بودند و داشتند به حرف های پسر فوتبال دوست تلویزیون گوش می کردند . کار به اینجا ختم نشد برنامه های آخر سال او همواره با مهمان هایی تماشاگران بیشتری را جذب تلویزیون دولتی می کرد از مرتضی ، رامید جوان ، سروش صحت ، حبیب رضایی ، محسن تنابنده ، شهاب حسینی گرفته تا حتی محمد جواد ظریف مهمان دوربین او بودند و همگی از عشق او می گفتند یعنی فوتبال . تا اینکه یک باره تصمیمی اتخاذ گردید برای فرو پاشی ، فروپاشی تدریجی یک رویا شروع شده بود رویای پایین کشیدن یک مرد از دیدگان تا اینکه به نظر خود او را به فراموشی بایگانی تماشاگرانش بسپارند ولی او همچنان طناز بود ، حتی در دورانی پسا فردوسی در شبکه سه نیز نام او برده می شود در برنامه شب عید فوتبال برتر نام او به زبان مهمان برنامه می آید . سعدی چه زیبا می گوید که مرد نام نمیرد هرگز حتی اگر عالم و آدم بخواهند حذفش کنند او هست و خواهد بود.

او همچنان دارد در تلویزیون برنامه می سازد ، به شخصه برای اینکه او استانداردهای برنامه سازی در تلویزیون را بالا برده احترامی غیر قابل توصیف برایش قائلم و در دورانی کرونایی هر روز با فوتبال 120 ش وقت می گذراندم و مستنداتش از چمن سبز فوتبال اروپا را گوش می کردم و کیف عالم را می بردم .

نود این هفته پخش نمی‌شود؟/ فردوسی پور توضیح داد - ایسنا

عادل فردوسی پور دستخوش کج فهمی افرادی شد که در زمین حریف توپ زدند و باعث سوختن تجربیات یک ستون بیننده از مجموعه تلویزیون شدند . چند سال باید بگذرد که یک نود دیگر در قامت تلویزیون کج رفتار ما ظهور کند ولی او تنها کسی نیست که در این جامعه مورد هجمه قرار گرفته و قطعاً با این روال آخرین نفر هم نخواهد بود.

باشد که رستگار شویم .

نود تنها یک عدد نیست

، ,برنامه ,یک ,تلویزیون ,نود ,فردوسی ,که در ,به نظر ,را به ,فردوسی پور ,نظر سنجی

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروشگاه ناهماهنگ شلوار زنانه و مردانه شورای دانش آموزی مریم 97 دارالترجمه رسمی پارسیس شرکت مشاورین و مهندسین سده معتبر ترین فروشگاه ابزار گارگاهی و صنعتی shorabahonar وبلاگ اطلاع رسانی G.M.P گاه نوشته های حقوقی من